آموزش تغییر رمز وای فای

در این مقاله به آموزش تغییر رمز وای فای در مودم های مختلف خانگی مانند دی لینک و تی پی لینک می‌پردازیم. مواردی که در این مقاله به آن اشاره می‌کنیم:

آموزش تغییر رمز مودم Dlink

برای تغییر رمز وای فای مودم نیاز است که سیستم شما (موبایل یا کامپیوتر) به مودم یا روتر متصل شده باشد، اگر برای بار اول است که می‌خواهید وای فای مودم را فعال و رمز آن را تغییر دهید احتیاج به یک عدد کابل شبکه(کابل LAN) دارید تا از طریق آن به مودم متصل شده و رمز آن را تغییر دهید، در غیر این صورت می‌توانید از طریق وای فای به مودم متصل شده و نسبت به تغییر رمز اقدام کنید.

پس از اتصال به مودم باید وارد مرورگر (کروم , فایرفاکس و …) سیستم شده و در قسمت آدرس، عدد 192.168.1.1 را وارد کنید و کلید Enter را فشار دهید.

پس از لحظاتی صفحه ورود به تنظیمات مودم نمایش داده می‌شود که با توجه به شرکت سازنده مودم شما می‌تواند شکل‌ها و مراحل متفاوتی داشته باشد که در این قسمت، نحوه ورود به تنظیمات و تغییر رمز وای فای مودم‌های دو شرکت معروف D-Link و TP-Link را به طور کامل توضیح می‌دهیم.

تغییر رمز وای فای مودم های DLink :

پس از وارد کردن آدرس 192.168.1.1 و وارد شدن، صفحه‌ای مشابه صفحه زیر را مشاهده می‌کنید:
نکته : اکثر مودم‌های دی لینک به صورت پیش فرض از آدرس 192.168.0.1 برای انجام تنظیمات مودم استفاده می‌کنند.

 

مودم‌های دی لینک به صورت پیش فرض از نام های کاربری و پسوردهای زیر برای ورود به تنظیمات مودم استفاده می‌کنند که می توانید با تست آن‌ها وارد مودم خود شوید:

نام کاربری: admin

رمز: admin

———————————————————————-

نام کاربری: admin

رمز: ( خالی بگذارید )

———————————————————————-

نام کاربری: ( خالی بگذارید )

رمز: ( خالی بگذارید )

———————————————————————-

نام کاربری: ( خالی بگذارید )

رمز: admin

پس از وارد کردن یوزر و پسورد و موفقیت در ورود، با صفحه‌ای شبیه صفحه زیر روبرو می‌شوید (این صفحه ممکن است مدل به مدل کمی متفاوت باشد).

برای تغییر رمز ابتدا روی گزینه Setup در منوی بالا کلیک کرده و سپس گزینه Wireless Setting را از سمت چپ انتخاب می‌کنیم. در مرحله بعد در پایین صفحه گزینه Manual wireless network setup را بر می‌گزینیم.

پس از ورود به قسمت تنظیمات وای فای، در قسمت اول می‌توانید وای فای مودم را فعال یا غیرفعال کنید که این کار با برداشتن و گذاشتن تیک در جلوی گزینه Enable Wireless امکان‌پذیر است.

تغیییر رمز وای فای مودم TPLINK