شماره تلفن پشتیبانی سراسری : 07644805

اینترنت وایرلس

یکی از شیوه‌های استفاده از خدمات تیام رایان، استفاده از اینترنت بی سیم یا Wireless است که می‌تواند پهنای باندی بسیار بیش از آن چه که به وسیله سیم‌ تامین می‌شود، در اختیار مشترک قرار دهد.در این روش از امواج رادیویی، برای انتقال سیگنال بین دو دستگاه استفاده می‌شود.
سازمان مشتری می‌تواند بسته به نیاز خود و با پرداخت هزینه‌ای که با توجه به میزان پهنای باند اختصاص یافته متغیر خواهد بود، از مزایای داشتن پهنای باند اختصاصی زیاد بهره‌مند شود. در این روش بر خلاف خط استیجاری، مخابرات نقشی بر عهده نخواهد داشت. تنها محدودیتی که در این روش در نظر گرفته خواهد شد، انتقال سیگنال‌ها در باند فرکانسی مجاز اینترنت بی‌سیم یا Wireless است. باند فرکانسی مجاز این خدمات در سراسر جهان، فرکانس‌های ۲٫۴، ۵٫۴ و ۵٫۸ مگاهرتز است و شرکت‌های ارایه دهنده‌ی این خدمات تنها می‌توانند خدمات خود را در این فرکانس‌ها ارایه کنند.

چه کسانی می‌توانند از خدمات بی‌سیم تیام رایان استفاده کنند؟
تمام سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ کاربران خانگی که برای برقراری ارتباط با شبکه جهانی و شبکه‌های داخلی خود به پهنای باند زیادی نیازمندند، می‌توانند از خدمات بی‌سیم تیام رایان استفاده کنند. افزون بر این، اگر به دلیل محدودیت‌های مخابراتی امکان استفاده از خدمات خط استیجاری ممکن نباشد، خدمات پهنای باند می‌تواند جایگزین مناسب این خدمات باشد.

برای استفاده از خدمات Wireless تیام رایان، باید پیش‌نیازهای زیر فراهم باشد:

• نداشتن تداخل فرکانسی با مراکز دیگر
برای استفاده از خدمات بی‌سیم تیام رایان لازم است مکان جغرافیایی مورد نظر مشتری، از نظر تداخل فرکانسی سنجیده شود. اگر در فاصله‌ی میان تیام رایان و دفتر مشتری، مکان دیگری در حال استفاده از فرکانس‌های مجاز بی سیم باشد، امکان تداخل فرکانسی وجود خواهد داشت که می‌تواند ارایه‌ی خدمات را با مشکل رو به رو سازد. در صورت وجود تداخل فرکانسی، تیام رایان در وهله‌ی اول فرکانس را در محدوده مجاز تغییر خواهد داد. اگر استفاده از هیچ یک از فرکانس‌های مجاز در محدوده مورد نظر میسر نباشد، تیام رایان سایت ارایه دهنده‌ی خدمات را به یکی دیگر از پایگاه‌های مستقرخود در شهر جابه‌جا خواهد کرد.
• تامین خط دید مستقیم بین مرکز مشتری و تیام رایان
برای ایجاد ارتباط به وسیله امواج رادیویی، لازم است که دو مرکز ارایه دهنده‌ و گیرنده‌ی خدمات، خط دید مستقیم داشته باشند. تیام رایان با در اختیار داشتن چند پایگاه برای ارایه خدمات اینترنت بی‌سیم امکان مناسبی را برای ارایه‌ی این خدمات فراهم آورده است. در صورتی که خط دید مستقیم به صورت عادی وجود نداشته باشد، می‌توان از آنتن‌های ثابت استفاده کرد.
• تامین امکانات سخت‌افزاری
برای استفاده از خدمات بی‌سیم (Wireless) و بسته به این که بخواهید از چه امکاناتی از این سرویس استفاده کنید، باید امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مناسب فراهم کنید که جزییات دقیق آن را کارشناسان تیام رایان به اطلاع شما خواهند رساند.برای این منظور، شرکت تیام رایان، محصولات و خدمات متنوعی را در این زمینه ارایه می‌کند و نیازهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سازمان شما را برای استفاده از این سرویس و البته نیازهای به مراتب فراتر در این زمینه‌  پوشش می‌دهد.
• ملاحظات امنیتی
بی‌گمان، هنگامی که ارتباط شبکه‌ی سازمان شما با اینترنت و به طور کلی، خارج از سازمان برقرار می‌شود، خطرات نفوذ به شبکه و ریسک‌های امنیتی افزایش می‌یابد. بر این اساس، ضروریست کاربران اقدامات کارسازی را برای افزایش امنیت شبکه در مقابل نفوذ‌های احتمالی درون و خارج سازمان انجام دهند.